jesteś w:
   SZUKAJ  picto szukaj
Uprzejmie informujemy, że z powodu przerwy urlopowej w dniach 31 sierpnia – 6 września kasa biletowa GTS BĘDZIE NIECZYNNA. W tym czasie można dokonywać zakupu biletów online na stronie Bilety.TeatrSzekspirowski.pl.
Ewentualne zwroty i reklamacje będą przyjmowane po 6 września.

Sprzedaż biletów na TYDZIEŃ Z TEATREM POLONIA W WARSZAWIE
rozpoczniemy 7 września o godz. 14:00.


PRZERWA W ZWIEDZANIU TEATRU
W związku z przeglądami technicznymi budynku zwiedzanie teatru zostało wstrzymane do dnia 21 września. Za utrudnienia przepraszamy. Po tym terminie ponownie zapraszamy na codzienne zwiedzanie GTS z przewodnikiem.



Już 13 września o godzinie 17:30 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim jedyny koncert w Polsce podczas obecnej trasy zagra William Basinski. Zaprezentuje materiał z płyty Vivian&Ondine.


Basinski to klasycznie wykształcony amerykański muzyk (klarnet, saksofon) i kompozytor, specjalizujący się w gatunku ambient - eksperymentalnej muzyce elektronicznej. Od ponad 30 lat jest współtwórcą nowojorskiej sceny awangardowej. Jego muzyka charakteryzuje się minimalizmem formy, przez wielu określana jest jako melancholijna, subtelna i fascynująca. Artysta tworzy ją, używając opóźnień, preparowanych brzmień fortepianu i pętli taśm analogowych, które prowadzą do postępującej degradacji dźwięków.
William Basinski zyskał międzynarodowe uznanie krytyków wydając 4-płytowy album „The Disintegration Loops” w 2002 roku. Dzieło to przysporzyło mu także wielu nowych fanów, uznających tę pracę za epicką i wiekopomną. Muzyk na swoim koncie ma już ponad dwadzieścia albumów. Tegoroczna płyta „Cascade” to niekończące się powtórzenia, przygotowane w oparciu o zapętlone taśmy i opóźnienia, w których motywem przewodnim jest brzmienie fortepianu. Natomiast płyta „Vivian&Ondine”, którą Basinski zaprezentuje publiczności w Gdańsku, to kombinacja dźwiękowej nostalgii z eksperymentami z szesnastokanałowym zestawem głośników.

William Basinski stał się żywą legendą po nagraniu The Disintegration Loops.
FACT Mag

Jego utwory współgrają z jego imieniem i nazwiskiem - są surowe i wschodnioeuropejskie; to esencja poważnej, ekspresyjnej muzyki.
The New Yorker


UWAGA: Osoby z trzydniowym karnetem na OSA Festival na koncert Williama Basinskiego w GTS wchodzą za darmo!
Po koncercie Williama Basinskiego zapraszamy do Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie na trzeci dzień, zamykający OSA Festival, podczas którego wystąpią Franck Vigroux (FR), i Herman Kolgen - SEISMIK (CA).

BILETY:
parter 35 zł,
galerie 25 zł
w dniu koncertu 40 zł
Bilety.TeatrSzekspirowski.pl


 
Link do strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Link do strony Samorzadu Wojewodztwa Pomorskiego Link do strony miasta Gdansk Link do strony Fundacji Theatrum Gedanense