jesteś w:
   SZUKAJ  picto szukaj
Lato z Szek_sm.jpg
Jest to program prezentacji teatralnych w przestrzeniach miejskich oraz w Teatrze w Oknie.

Pierwsze spektakle pokażemy 26 lipca, podczas Nocy Sztuki, organizowanej z okazji IV Światowego Zjazdu Gdańszczan.

W ramach Nocy Sztuki pokażemy:

Sceny miłosne z dramatów Szekspira
Na dziedzińcu GTS przy ul. Bogusławskiego 1
pokazy o godz: 22:00, 23:00, 24:00
UWAGA: obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w: IKM, Teatrze w Oknie, WBPG (Targ Rakowy i Manhattan),
w biurze GTS na Grobli II 12/14 (oraz na 20 min przed spektaklem w miarę dostępności miejsc)


Ten sam spektakl prezentowany będzie jeszcze przez kolejne 4 dni: 27, 28, 29 i 30 lipca, o godz. 21:00 i 22:00 Bezpłatne wejściówki dostępne będą na 20 min przed każdym spektaklem, w miejscu wydarzenia, przy ul. Bogusławskiego 1.

Sceny miłosne z dramatów Szekspira to widowiskowy spektakl teatru ruchu w wykonaniu Eweliny Ciszewskiej, aktorki Teatru Formy oraz Krzysztofa Roszko, aktora Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. H. Tomaszewskiego, z video autorstwa Roberta Balińskiego. Z elementami tańca, pantomimy i akrobatyki, przy akompaniamencie elektrycznej wiolonczeli, na której zagra Marcin Krzyżanowski. Miłosnych „uniesień” doświadczymy dosłownie i w przenośni, ponieważ większość scen odbywać się będzie… w powietrzu.


Kolejną propozycją w ramach Nocy Sztuki jest:
Thriller tango – performance muzyczno-taneczny
26 lipca o godz. 22:30 w Teatrze w Oknie, przy ul. Długiej 50/51

Thriller Tango to zaskakujące, nietypowe połączenie granej na żywo muzyki z nurtu jazzowych wariacji francuskiego musette i argentyńskiego tanga, z towarzyszeniem multimedialnych wizualizacji. Zmysłowy spektakl, przywodzący na myśl klimat takich miejsc, jak dzielnica wokół placu Pigalle w Paryżu Teatr Moulin Rouge, czy Dzielnica czerwonych latarni w Amsterdamie.
muzyka: Paweł A. Nowak – bandoneon, Ignacy Jan Wiśniewski – fortepian, Tomasz Siarkiewicz – skrzypce, Dariusz Gutomski - kontrabas
taniec: Urszula Bańka, Paulina Kroszel, Oliwia Otto, Jarek Chojnacki.

Program_Lato z Szekspirem i Pierwszy Sezon_vsm.jpg


Szczegóły dot. miejsc prezentacji spektakli opublikujemy 30 lipca 2014.


Wstęp na wydarzenia w ramach „Lata z Szekspirem” jest wolny.Informacja o biletach na wydarzenia Pierwszego Sezonu GTS będzie dostępna od połowy sierpnia.Gdański Teatr Szekspirowski oraz Fundacja Theatrum Gedanense informują, że 21. Konkurs o Złotego Yoricka został rozstrzygnięty.
W tegorocznej edycji Konkursu wzięło udział 11 spektakli.

poskromienie021_vsm.jpg Komisja artystyczna w składzie: Dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego Profesor Jerzy Limon oraz selekcjoner Konkursu Łukasz Drewniak postanowiła przyznać nagrodę Złotego Yoricka dla Teatru im. Żeromskiego w Kielcach za spektakl: "Poskromienie złośnicy" w reżyserii Katarzyny Deszcz, ze scenografią Andrzeja Sadowskiego.

Tym samym spektakl ten zostanie zaprezentowany w ramach 18. Festiwalu Szekspirowskiego, który odbędzie się w dniach 27 września – 5 października 2014 roku w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim oraz na trójmiejskich scenach.

Zobacz Uzasadnienie werdyktu:


Photo_Matteo-Piazza_64689_web-vsm.jpg Budynek Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego znalazł się wśród najciekawszych projektów, prezentowanych w Pawilonie Włoskim na tegorocznej 14. Międzynarodowej Wystawy Architektury Biennale di Venezia.

Prezentacja projektu teatru stanowi część wystawy pod tytułem „Innesti/Grafting”. Kuratorem Pawilonu Włoskiego jest Cino Zucchi. Każdy z wybranych do wystawy projektów jest prezentowany za pomocą jednego dużego zdjęcia oraz opisu. Autorem zdjęcia GTS jest włoski fotograf Matteo Piazza, który gościł w Gdańsku w kwietniu bieżącego roku podczas Pierwszego Publicznego Otwarcia Dachu Teatru z okazji 450 Urodzin Williama Szekspira.

Prezentacja siedziby Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego jest jednym z dwóch – poza Pawilonem Polskim – akcentów podczas tegorocznego Biennale, prezentujących architekturę naszego kraju.


Zobacz przygotowania do imprezy, kostiumy i stylizacje, relację z wydarzenia i naszą publiczność:
fot_Piotr-Manasterski_140423PM0020.jpg fot_Piotr-Manasterski_140423PM0050.jpg 034emilia_pilaszewicz.jpg
098emilia_pilaszewicz.jpg fot_Rafał-Malko__2665.jpg fot_Rafał-Malko__2757.jpg
fot. (1,2) Piotr Manasterski, (3,4) Emilia Pilaszewicz, (5,6) Rafał Malko.
 
Link do strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Link do strony Samorzadu Wojewodztwa Pomorskiego Link do strony miasta Gdansk Link do strony Fundacji Theatrum Gedanense