jesteś w:
   SZUKAJ  picto szukaj
MAJ W GDAŃSKIM TEATRZE SZEKSPIROWSKIM: PROGRAM, OPISY IMPREZ

Polska Akademia Umiejętności wyłoniła laureata Nagrody Jerzmanowskich na 2015 rok. Otrzymał ją profesor Jerzy Limon. Wręczenie Nagrody odbyło się 4 maja, jak co roku, na Wawelu.
_MG_2809-sm.jpg IMG_5265-sm.jpgSleep Party People jest dziełem Briana Batza, duńskiego multiinstrumentalisty o bezgranicznej wyobraźni. Inspirując się dziełami Boards Of Canada, Davida Lyncha i Erika Satie, Batz połączył dźwięk starego, wysłużonego fortepianu w jego mieszkaniu z osobliwą, elektroniczną wersją nagranego głosu, tworząc tajemnicze, hipnotyzujące brzmienie.
W najnowszej płycie, „Floating” SPP upraszczają swoje dzieła, zmniejszając liczbę warstw i efektów. Rezultatem jest bardziej skoncentrowany, melodyjny album, który ukierunkowuje tę wyczarowaną przez muzykę SPP, makabryczną atmosferę, tworząc jedno ze swoich najbardziej zwięzłych, bezpośrednich i potężnych dotychczasowych dzieł.

„Batz w roli architekta dźwięku okazuje się być bliski geniuszu... Wspaniały” The Sunday Times


SUPPORT: SPOIWO


SPOIWO to instrumentalny kwintet z Gdańska, który tworzy piątka przyjaciół. Zespół powstał w 2009 roku. Od tego czasu konsekwentnie rozwija i kształtuje swoje charakterystyczne brzmienie, w którym partie pianina i ambientowe tekstury łączą się z gitarowym zgiełkiem i potężną perkusją. Muzyka Spoiwa to nastrojowe przestrzenie, ale i szaleńcze crescenda, kompozycje kipiące od emocji.

W marcu tego roku ukazał się, zbierający świetne recenzje, debiutancki album „Salute Solitude”.
Zespół ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów, zarówno z uznanymi artystami krajowymi (Tides from Nebula, Besides, Klimat, Servants of Silence, California Stories Uncovered, George Dorn Screams) i zagranicznymi (Sleepmakeswaves (AUS), Skyharbor (IND), Ioseb (SWE), Maybeshewill (GB), czy Jeniferever (SWE)).

BILETY w przedsprzedaży: 35 zł, w dniu koncertu 45 zł
kup-bilet3-sm.jpg

Jeden z najszybszych pianistów na świecie wystąpi w niedzielę w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim


Lubomyr Melnyk, 63 letni kanadyjski kompozytor i pianista pochodzenia ukraińskiego, jest prawdziwym innowatorem odkrywającym nowe kierunki w muzyce współczesnej. Wykształcony klasycznie, zainspirowany minimalizmem wczesnych lat 70, pianista stworzył swój własny, niepowtarzalny język gry – Continuous Music. Polega on na ekstremalnie szybkim graniu sekwencji akordów, powodując utrzymanie nieprzerwanego strumienia dźwięków. Dzięki swojej wirtuozerii i niezwykłej, również fizycznej, sprawności, nazywany jest także „PIANISTĄ KUNG-FU”. Ten wybitny kompozytor wymieniany jest często obok wielkich reformatorów muzyki takich jak Steve Reich, Philip Glass czy Terry Riley. Doświadczenie na żywo jednego z jego rzadkich występów jest przeżyciem niemającym sobie równych.
BILETY: w przedsprzedaży: 35 zł, w dniu koncertu 45 zł
kup-bilet3-sm.jpg


na wszystkie wydarzenia są do nabycia w kasach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego
przy ul. Bogusławskiego 1
(możliwa jest płatność kartą)
Kasy otwarte są od 14:00 do 19:00 lub do rozpoczęcia wydarzenia.

KONTAKT: tel.:+48 58 351 0101 lub e-mail: bow@teatrszekspirowski.pl
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Bilety on-line: www.bilety.teatrszekspirowski.pl

-------------------------------------------
Godziny otwarcia Kas biletowych GTS podczas weekendu majowego:
01.05.2015 – 17:00-19:00
02.05.2015 – kasa nieczynna
03.05.2015 – 17:00-19:00

Sprzedaż internetowa będzie otwarta do godz. 17:00, zarówno pierwszego, jak i trzeciego maja.
-------------------------------------------


 
Link do strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Link do strony Samorzadu Wojewodztwa Pomorskiego Link do strony miasta Gdansk Link do strony Fundacji Theatrum Gedanense