jesteś w:
   SZUKAJ  picto szukaj
na wszystkie wydarzenia* są do nabycia w kasach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego przy ul. Bogusławskiego 1 (od 19 września, do 22 września płatność wyłącznie gotówką)
* (z wyjątkiem: filmów – bilety w kasach kina Neptun, spektaklu Teatru Wybrzeże Maria Stuart - bilety w kasach Teatru Wybrzeże, spektaklu Sen Nocy Letniej Bałtyckiego Teatru Tańca - bilety w Operze Bałtyckiej).
Terminy otwarcia kas w GTS:
19 września 2014 w godz. UWAGA ZMIANA! 11:00-15:00
20 września - 5 października od 13:00-20:00 lub do czasu rozpoczęcia spektaklu.

W dniu dzisiejszym rezerwacje przyjmujemy wyłączni e-mailem: bow@teatrszekspirowski.pl

Na 2 godziny przed prezentacjami które odbywają się w Teatrze Wybrzeże (w Gdańsku i Sopocie) również tam działać będzie mobilna kasa GTS, gdzie można będzie nabyć bilety na wszystkie wydarzenia (*z wyjątkami j.w.) – płatność wyłącznie gotówką.

Bilety on-line: www.bilety.teatrszekspirowski.pl

W programie: artystyczne oblężenie - pojedynki hiszpańskich fechtmistrzów (z RESAD)*
i widowisko w wykonaniu Akrobatycznego Teatru Tańca MIRA ART
oraz Triumfalny przemarsz Gdańszczan przez Teatr.
Otwarcie_obrazek-mały-m.jpg
BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI zostały już rozdane.

* RESAD = Real Escuela Superior de Arte Dramático
Królewska Wyższa Szkoła Sztuk Dramatycznych RESAD w Madrycie
Reżyseria i ruch sceniczny: Juan Jose de la Fuente – reżyseria
Koordynacja produkcji: Rafael Ruiz Núñez (dyrektor RESAD)
Choreografia pojedynków: Tomás Repila
Elementy akrobacji: Goyo Pastor
Projekt kostiumów: Małgorzata Zak-Florkowska
Wykonanie kostiumów: Eva Iszoro
Aktorzy: Savitri Ceballos, Laura García, Angelica García, Lucía Barrado, José Rubio, Francisco José Pacheco, Miguel da Branca, Alejandro Pastor, Ángel Mauri, Carlos Martos
RESAD towarzyszyć będą uczniowie szkoły szermierczej ZKPiG26 w Gdańsku.

Akrobatyczny Teatr Tańca Mira-ART
Choreografia, kostiumy: Mira Kister
Reżyseria: Krzysztof Okoń
Charakteryzacja: Karolina Bastrykin
Występują:
Górna Anna, Karwat Agata, Koczkowska Marta, Raszke Monika, Wąsowicz Agnieszka, Witt Anna, Śmigielska Dominika, Żebrowska Malwina, Okoń Julianna, Ławniczak Sara, Kroszel Paulina, Ewelina Dańko oraz Olgierd Tracz
Zabezpieczenia alpinistyczne: NORD – EXTREME - Eliza Kugler
Zapraszamy na wykłady, warsztaty, spotkania z artystami!Już w najbliższy piątek (19.09) odbędzie się wykład światowej klasy profesorów Jay'a L. Halio i Toma Claytona (o 12:00 w Instytucie Kultury Miejskiej). Więcej informacji o wykładzie tutaj. Nasi goście opowiedzą o Hamlecie, jakiego nie znacie. Bardzo serdecznie zapraszamy!

Mamy też dla Was bogatą ofertę warsztatów - dla dzieci i dorosłych, dla nowicjuszy i zaawansowanych, po polsku i po angielsku - słowem: każdy znajdzie coś dla siebie! Formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj. W formularzu tym znajdziecie szczegółowe opisy wszystkich propozycji warsztatowych.

ulotka_lato_1_vsm.jpg
Program kolejnych spektakli projektu "Lato z Szekspirem" jest dostępny obok.


Wstęp na wydarzenia w ramach „Lata z Szekspirem” jest wolny.Osoby zainteresowane nabyciem doświadczenia w organizacji imprez artystycznych zapraszamy do współpracy w ramach wolontariatu.
Kontakt: Agnieszka Fortenbach: a.fortenbach@gmail.com, tel. 508733293
Szczegóły w załączonej ankiecie wolontariusza.

W tegorocznej, 21. edycji Konkursu o Złotego Yoricka wzięło udział 11 spektakli. Poniżej prezentujemy wyniki.

poskromienie021_vsm.jpg Komisja artystyczna w składzie: Dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego Profesor Jerzy Limon oraz selekcjoner Konkursu Łukasz Drewniak postanowiła przyznać nagrodę Złotego Yoricka dla Teatru im. Żeromskiego w Kielcach za spektakl: "Poskromienie złośnicy" w reżyserii Katarzyny Deszcz, ze scenografią Andrzeja Sadowskiego.

Tym samym spektakl ten zostanie zaprezentowany w ramach 18. Festiwalu Szekspirowskiego, który odbędzie się w dniach 27 września – 5 października 2014 roku w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim oraz na trójmiejskich scenach.

Zobacz Uzasadnienie werdyktu:


Photo_Matteo-Piazza_64689_web-vsm.jpg Budynek Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego znalazł się wśród najciekawszych projektów, prezentowanych w Pawilonie Włoskim na tegorocznej 14. Międzynarodowej Wystawy Architektury Biennale di Venezia.

Prezentacja projektu teatru stanowi część wystawy pod tytułem „Innesti/Grafting”. Kuratorem Pawilonu Włoskiego jest Cino Zucchi. Każdy z wybranych do wystawy projektów jest prezentowany za pomocą jednego dużego zdjęcia oraz opisu. Autorem zdjęcia GTS jest włoski fotograf Matteo Piazza, który gościł w Gdańsku w kwietniu bieżącego roku podczas Pierwszego Publicznego Otwarcia Dachu Teatru z okazji 450 Urodzin Williama Szekspira.

Prezentacja siedziby Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego jest jednym z dwóch – poza Pawilonem Polskim – akcentów podczas tegorocznego Biennale, prezentujących architekturę naszego kraju.


Zobacz przygotowania do imprezy, kostiumy i stylizacje, relację z wydarzenia i naszą publiczność:
fot_Piotr-Manasterski_140423PM0020.jpg fot_Piotr-Manasterski_140423PM0050.jpg 034emilia_pilaszewicz.jpg
098emilia_pilaszewicz.jpg fot_Rafał-Malko__2665.jpg fot_Rafał-Malko__2757.jpg
fot. (1,2) Piotr Manasterski, (3,4) Emilia Pilaszewicz, (5,6) Rafał Malko.
 
Link do strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Link do strony Samorzadu Wojewodztwa Pomorskiego Link do strony miasta Gdansk Link do strony Fundacji Theatrum Gedanense