jesteś w:
   SZUKAJ  picto szukaj
Osoby zainteresowane nabyciem doświadczenia w organizacji imprez artystycznych zapraszamy do współpracy w ramach wolontariatu.
Kontakt: Agnieszka Fortenbach: a.fortenbach@gmail.com, tel. 508733293
Szczegóły w załączonej ankiecie wolontariusza.

IMG_9338_m.jpg
fot. Piotr Manasterski

Pierwszy spektakl w ramach cyklu "Lato z Szekspirem" to:
Sceny miłosne z dramatów Szekspira
Prezentowane dziedzińcu GTS przy ul. Bogusławskiego 1
27, 28, 29 i 30 lipca, o godz. 21:00 i 22:00

TeatrSztuk_logo_E-Ciszewska_sm.jpgSceny miłosne z dramatów Szekspira to widowiskowy spektakl teatru ruchu, z elementami pantomimy i akrobatyki, w wykonaniu Eweliny Ciszewskiej, aktorki i założycielki Teatru Sztuk z Wrocławia, która zaprosiła do współpracy Krzysztofa Roszko, aktora Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. H. Tomaszewskiego, artystę filmowca Roberta Balińskiego oraz Marcina Krzyżanowskiego, który zagra na żywo na elektrycznej wiolonczeli. Zobaczymy przełożone na ruch, video i dźwięk cytaty m.in. z „Romea i Julii” i „Makbeta”. Miłosnych „uniesień” doświadczymy dosłownie i w przenośni, ponieważ większość scen odbywać się będzie… w powietrzu.


Program_Lato z Szekspirem i Pierwszy Sezon_vsm.jpg


Szczegóły dot. miejsc prezentacji spektakli opublikujemy 30 lipca 2014.


Wstęp na wydarzenia w ramach „Lata z Szekspirem” jest wolny.Informacja o biletach na wydarzenia Pierwszego Sezonu GTS będzie dostępna od połowy sierpnia.Gdański Teatr Szekspirowski oraz Fundacja Theatrum Gedanense informują, że 21. Konkurs o Złotego Yoricka został rozstrzygnięty.
W tegorocznej edycji Konkursu wzięło udział 11 spektakli.

poskromienie021_vsm.jpg Komisja artystyczna w składzie: Dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego Profesor Jerzy Limon oraz selekcjoner Konkursu Łukasz Drewniak postanowiła przyznać nagrodę Złotego Yoricka dla Teatru im. Żeromskiego w Kielcach za spektakl: "Poskromienie złośnicy" w reżyserii Katarzyny Deszcz, ze scenografią Andrzeja Sadowskiego.

Tym samym spektakl ten zostanie zaprezentowany w ramach 18. Festiwalu Szekspirowskiego, który odbędzie się w dniach 27 września – 5 października 2014 roku w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim oraz na trójmiejskich scenach.

Zobacz Uzasadnienie werdyktu:


Photo_Matteo-Piazza_64689_web-vsm.jpg Budynek Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego znalazł się wśród najciekawszych projektów, prezentowanych w Pawilonie Włoskim na tegorocznej 14. Międzynarodowej Wystawy Architektury Biennale di Venezia.

Prezentacja projektu teatru stanowi część wystawy pod tytułem „Innesti/Grafting”. Kuratorem Pawilonu Włoskiego jest Cino Zucchi. Każdy z wybranych do wystawy projektów jest prezentowany za pomocą jednego dużego zdjęcia oraz opisu. Autorem zdjęcia GTS jest włoski fotograf Matteo Piazza, który gościł w Gdańsku w kwietniu bieżącego roku podczas Pierwszego Publicznego Otwarcia Dachu Teatru z okazji 450 Urodzin Williama Szekspira.

Prezentacja siedziby Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego jest jednym z dwóch – poza Pawilonem Polskim – akcentów podczas tegorocznego Biennale, prezentujących architekturę naszego kraju.


Zobacz przygotowania do imprezy, kostiumy i stylizacje, relację z wydarzenia i naszą publiczność:
fot_Piotr-Manasterski_140423PM0020.jpg fot_Piotr-Manasterski_140423PM0050.jpg 034emilia_pilaszewicz.jpg
098emilia_pilaszewicz.jpg fot_Rafał-Malko__2665.jpg fot_Rafał-Malko__2757.jpg
fot. (1,2) Piotr Manasterski, (3,4) Emilia Pilaszewicz, (5,6) Rafał Malko.
 
Link do strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Link do strony Samorzadu Wojewodztwa Pomorskiego Link do strony miasta Gdansk Link do strony Fundacji Theatrum Gedanense