jesteś w:
   SZUKAJ  picto szukaj
KWIECIEŃ W GDAŃSKIM TEATRZE SZEKSPIROWSKIM: PROGRAM, OPISY SPEKTAKLI

01-chopin-bez fortepianu-fot-Natalia Kabanow-m.jpg
Wysockiej i Zadarze chodzi o radykalizm sztuki. Chodzi o przywrócenie Chopina jako artysty zadziwiającego i szokującego, idea ta poszukuje adekwatnej formy, odnajdując ją w eliminacji tego, co w tej muzyce najbardziej charakterystyczne – linii fortepianu. Mówienie w imieniu muzyki staje się szczególnie pojętym aktem regeneracji: jest zmaganiem o niepogrzebanie żywcem.
- Katarzyna Fazan, „Didaskalia”

Barbara Wysocka - skrzypaczka, aktorka i reżyser teatralna i operowa - dokonuje w tym spektaklu rzeczy niezwykłej. Staje się medium, przez które płyną muzyka, słowo, emocje, wielorakie sensy - a zarazem niezwykle silnie zaznacza swoją indywidualną osobowość. Gdybym chciała znaleźć określenie pasujące do jej kreacji, chyba najbliższy istoty byłby termin "aktorka instrumentalna" - użyty jednak w nieco innym znaczeniu, niż u Bogusława Schaeffera. Wysocka jest zarazem pianistką i fortepianem, a jej ciało i głos stają się areną ścierających się ze sobą idei, sprzecznych myśli, skontrastowanych emocji.
- Anna R. Burzyńska, „Ruch muzyczny”

[Spektakl] wymaga morderczej dyscypliny, aliści ta w niczym nie hamuje mocy gry. Przeciwnie, wzmacnia ją, wydobywa akcenty, podkreśla sensy, podbija wściekłą pasję wypowiedzi i ich nieoczekiwany humor, rozkręca aktorską błyskotliwość. Każe oglądać spektakl jak występ instrumentalisty-wirtuoza i jak istotną, dobitną wypowiedź sceniczną. Nie: albo jedno, albo drugie! Jedno i drugie naraz, w dopełnieniu.
- Jacek Sieradzki, www.e-teatr.pl


LUBOMYR MELNYK wystąpi w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim 10 maja o godz. 19:00 BILETYna wszystkie wydarzenia są do nabycia w kasach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego
przy ul. Bogusławskiego 1
(możliwa jest płatność kartą)
Kasy otwarte są od 14:00 do 19:00 lub do rozpoczęcia wydarzenia.

KONTAKT: tel.:+48 58 351 0101 lub e-mail: bow@teatrszekspirowski.pl
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Bilety on-line: www.bilety.teatrszekspirowski.pl


 
Link do strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Link do strony Samorzadu Wojewodztwa Pomorskiego Link do strony miasta Gdansk Link do strony Fundacji Theatrum Gedanense