jesteś w:
   SZUKAJ  picto szukaj
IMG_3841-m-cut.jpg

Spektakl Burza - in vino veritas w reżyserii Krzysztofa Grabowskiego, prezentowany będzie w dniach 26 - 28 sierpnia 2014, o godz. 18:00, 18:40 i 19:20 przed Teatrem w Oknie, przy ul. Długiej 50/51.

Etiuda wg "Burzy" Szekspira, to komediowa scena spotkania ocalałej po katastrofie morskiej dwójki przyjaciół - Stephano oraz Trinculo. Napotykają na wyspie dziwnego potwora Kalibana. Szereg niedomówień, dziwnych splotów akcji i rozmów suto zakrapianych winem, doprowadza do przezabawnych, niekiedy rubasznych sytuacji.
obsada: Anna Iwasiuta-Dudek, Witold Burakowski, Przemysław Gąsiorowicz.
oprawa muzyczna: Sówka-Sowińska.

ulotka_lato_1_vsm.jpg
Program kolejnych spektakli projektu "Lato z Szekspirem" jest dostępny obok.


Wstęp na wydarzenia w ramach „Lata z Szekspirem” jest wolny.
-------------------------------------------------
Informacja o biletach na wydarzenia Pierwszego Sezonu GTS będzie dostępna pod koniec sierpnia.


Osoby zainteresowane nabyciem doświadczenia w organizacji imprez artystycznych zapraszamy do współpracy w ramach wolontariatu.
Kontakt: Agnieszka Fortenbach: a.fortenbach@gmail.com, tel. 508733293
Szczegóły w załączonej ankiecie wolontariusza.

W tegorocznej, 21. edycji Konkursu o Złotego Yoricka wzięło udział 11 spektakli. Poniżej prezentujemy wyniki.

poskromienie021_vsm.jpg Komisja artystyczna w składzie: Dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego Profesor Jerzy Limon oraz selekcjoner Konkursu Łukasz Drewniak postanowiła przyznać nagrodę Złotego Yoricka dla Teatru im. Żeromskiego w Kielcach za spektakl: "Poskromienie złośnicy" w reżyserii Katarzyny Deszcz, ze scenografią Andrzeja Sadowskiego.

Tym samym spektakl ten zostanie zaprezentowany w ramach 18. Festiwalu Szekspirowskiego, który odbędzie się w dniach 27 września – 5 października 2014 roku w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim oraz na trójmiejskich scenach.

Zobacz Uzasadnienie werdyktu:


Photo_Matteo-Piazza_64689_web-vsm.jpg Budynek Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego znalazł się wśród najciekawszych projektów, prezentowanych w Pawilonie Włoskim na tegorocznej 14. Międzynarodowej Wystawy Architektury Biennale di Venezia.

Prezentacja projektu teatru stanowi część wystawy pod tytułem „Innesti/Grafting”. Kuratorem Pawilonu Włoskiego jest Cino Zucchi. Każdy z wybranych do wystawy projektów jest prezentowany za pomocą jednego dużego zdjęcia oraz opisu. Autorem zdjęcia GTS jest włoski fotograf Matteo Piazza, który gościł w Gdańsku w kwietniu bieżącego roku podczas Pierwszego Publicznego Otwarcia Dachu Teatru z okazji 450 Urodzin Williama Szekspira.

Prezentacja siedziby Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego jest jednym z dwóch – poza Pawilonem Polskim – akcentów podczas tegorocznego Biennale, prezentujących architekturę naszego kraju.


Zobacz przygotowania do imprezy, kostiumy i stylizacje, relację z wydarzenia i naszą publiczność:
fot_Piotr-Manasterski_140423PM0020.jpg fot_Piotr-Manasterski_140423PM0050.jpg 034emilia_pilaszewicz.jpg
098emilia_pilaszewicz.jpg fot_Rafał-Malko__2665.jpg fot_Rafał-Malko__2757.jpg
fot. (1,2) Piotr Manasterski, (3,4) Emilia Pilaszewicz, (5,6) Rafał Malko.
 
Link do strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Link do strony Samorzadu Wojewodztwa Pomorskiego Link do strony miasta Gdansk Link do strony Fundacji Theatrum Gedanense