jesteś w:
   SZUKAJ  picto szukaj
Pierwsze Mikołajki w nowootwartym Gdańskim Teatrze Szekspirowskim to muzyczna i teatralna uczta zarówno dla małych, jak i trochę większych.

Już 2 i 3 grudnia w Teatrze w Oknie (ul. Długa 50/51) jeden z najważniejszych twórców teatru lalkowego w Polsce, Adam Walny, wystąpi ze spektaklem „Przygody Kropli Wody” opartym na zabawnej, pisanej klasycznym wierszem historii autorstwa Marii Terlikowskiej o fenomenie wody, o tym jak zmienia ona stany skupienia, dzięki czemu podróżuje od głębin ziemi, poprzez rzeki, morza, domy aż do chmur.
Plakat_JerzIgor_1_cut_sm.jpg 6 grudnia na scenie GTS wystąpi niezwykły duet - Jerz Igor, który w zeszłym roku zadebiutował piosenką „Królewicz”. Zespół tworzą Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow, muzycy znani z warszawskiej sceny niezależnej, m.in.: Levity, Pink Freud, Hokei, Paula & Karol, Warszawska Orkiestra Rozrywkowa czy zespoły Marcina Maseckiego. Ich marzeniem było nagranie płyty dla dzieci, której z radością słuchaliby razem z nimi. Teksty napisali ich przyjaciele - Joanna Halszka Sokołowska, Kamila Gamza, Adam Repucha, Grzegorz Uzański. Sami skomponowali muzykę, nagrali instrumenty i głosy. Dbając o prawdziwie domowy klimat piosenek, nagrywali je w starym, pięknie brzmiącym domu i w przytulnej sali prób. Tak powstała „Mała Płyta” – dojrzały album muzyczny dla dzieci, którego z radością słuchają także młodzi duchem dorośli. Jest to również wyjątkowe wydawnictwo, ponieważ projekt graficzny „Małej Płyty” to dzieło duetu Agata Dudek/Małgorzata Nowak, wybitnych plastyczek, mających spore doświadczenie w tworzeniu książek dla dzieci.

Gdański Teatr Szekspirowski przygotował również propozycję dla miłośników warsztatów teatralnych, którzy chcieliby spędzić mikołajkowy dzień aktywnie w grupie rówieśników. W Teatrze w Oknie przy ul. Długiej 50/51 odbędą się mikołajkowe warsztaty teatralne dla dzieci. Poprowadzi je doświadczona trenerka i edukatorka teatralna z Działu Edukacji GTS, Marta Nowicka. Warsztaty oparte są o podstawowe techniki aktorskie i dramowe. Mają na celu poprawę koncentracji, integrację w grupie rówieśników i naukę formułowania jasnych komunikatów (w tym niewerbalnych) oraz, oczywiście, dobrą zabawę.

PROGRAM:
„Przygody Kropli Wody”, reż. i wyk. Adam Walny, (spektakl dla dzieci 4-13 lat)
2 grudnia, godz. 17:00,
3 grudnia, godz. 10:00 i 12:00,
Wstęp: 8 zł ulgowy, 12 zł normalny,
Miejsce: Teatr w Oknie, ul. Długa 50/51.

Koncert zespołu Jerz Igor,
6 grudnia, godz. 16:00
Wstęp: 10 zł ulgowy, 20 zł normalny, 50 zł rodzinny (2+2)
Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Bogusławskiego 1.

Warsztaty teatralne dla dzieci,
6 grudnia, godz. 10:00 (dzieci w wieku 6-7 lat), 11:30 (8-9 lat), 13:00 (10-12 lat)
Czas trwania warsztatu: 60 minut
Miejsce: Teatr w Oknie, ul. Długa 50/51
Liczba miejsc jest ograniczona do 15 osób na warsztat. Obowiązują wcześniejsze zapisy: teatrwoknie@teatrszekspirowski.pl
Wstęp: 5 zł (bilety do nabycia w TwO na 15 min. przed poszczególnymi warsztatami).


baner go2t.jpg
Bilety do nabycia w kasie GTS oraz online. Ceny w zależności od strefy: 80/55/30 zł.

na wszystkie wydarzenia są do nabycia w kasach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego
przy ul. Bogusławskiego 1
(możliwa jest płatność kartą)
Kasy otwarte są od 14:00 do 19:00.
KONTAKT: tel.:+48 58 351 0101 lub e-mail: bow@teatrszekspirowski.pl
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Bilety on-line: www.bilety.teatrszekspirowski.pl

Relacje dziennikarzy z Polski i ze świata.
 
Link do strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Link do strony Samorzadu Wojewodztwa Pomorskiego Link do strony miasta Gdansk Link do strony Fundacji Theatrum Gedanense