jesteś w:
   SZUKAJ  picto szukaj
Wiele znaków na ziemi i niebie wskazuje, że nadchodzi wiosna, a weekendowy program muzyczny Gdańskiego Teatru szekspirowskiego jest idealny, by łagodnie i w znakomitym nastroju przejść z zimowego snu w wiosenne ożywienie. Na scenie GTS każdy znajdzie coś dla siebie.

Już w piątek 27 lutego wyjątkowo utalentowani artyści młodego pokolenia – Olivier Heim, Enchanted Hunters, Michał Biela oraz Resina (czyli Karolina Rec) – po raz pierwszy w takim składzie wystąpią razem, a ci, którzy jeszcze nie rozpoznają ich oryginalnego stylu, będą mogli zasmakować go również podczas indywidualnie wykonanych utworów.
Smakowitym kąskiem dla znawców tematu będzie z pewnością sobotni występ Tadeusza Sławka, Bogdana Mizerskiego oraz Joanny Kściuczyk-Jędrusik w projekcie „Dwa Eseje na Głos i Kontrabas”, z nową, nieporównywalną do niczego przedtem formą muzyczo-słowną. Na koncert składają się dwa eseje: „Drzewo aniołów. Życie i śmierć Williama Blake'a” oraz „Nocne miasto. Życie i śmierć Williama Burroughsa”.
Ostatni dzień Muzycznego Weekendu upłynie pod znakiem jazzu najwyższej próby. Marcin Wasilewski Trio zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty „Spark of Life” nagranej z gościnnym udziałem wybitnego szwedzkiego saksofonisty Joakima Mildera. Zapraszamy!

Dwa Eseje na Głos i Kontrabas - 28.02, godz. 20:00 W. Blake, W. S. Borroughs w wykonaniu Tadeusza Sławka, Bogdana Mizerskiego, Joanny Kściuczyk-Jędrusik
sławek_m.jpg

Olivier Heim, Enchanted Hunters, Michał Biela, Resina: 27.02, 20:00
heim-afisz-m.jpg

Marcin Wasilewski Trio & Joakim Milder - 1 marca, 19:00
fotabio2m.jpg


Z powodu nagłej, poważnej choroby głównej części obsady spektakli teatr Troubleyn/Jan Fabre został zmuszony do odwołania swoich występów na pięciu ważnych festiwalach, w tym także wizyty w Gdańsku, gdzie miał wystąpić podczas Tygodnia Flamandzkiego. Dwa spektakle: „This is theatre like it was expected and foreseen” oraz „The power of theatrical madness” w reżyserii Jana Fabre miały zostać zaprezentowane w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w dniach 14 i 16 marca 2015. Trwają intensywne rozmowy nad wypełnieniem powstałej luki inną wartościową propozycją programową. Organizatorzy przepraszają za powstałe niedogodności. Pozostałe wydarzenia w ramach Tygodnia Flamadzkiego pozostają bez zmian.

Osoby, które kupiły bilety na odwołane spektakle proszone są o ich zwrot w kasie biletowej Teatru lub kontakt: +48 58 351 01 01, bow@teatrszekspirowski.pl.

Więcej informacji o Tygodniu Flamandzkim


na wszystkie wydarzenia są do nabycia w kasach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego
przy ul. Bogusławskiego 1
(możliwa jest płatność kartą)
Kasy otwarte są od 14:00 do 19:00 lub do rozpoczęcia wydarzenia.

KONTAKT: tel.:+48 58 351 0101 lub e-mail: bow@teatrszekspirowski.pl
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Bilety on-line: www.bilety.teatrszekspirowski.pl


Order Imperium Brytyjskiego dla Jerzego Limona_fot Mirosław Stępniak_m.jpg W czwartek 29 stycznia 2015 roku w Rezydencji Ambasadora Brytyjskiego Robina Barnetta odbyło się wręczenie Dyrektorowi Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego Profesorowi Jerzemu Limonowi insygniów Honorowego Oficera Orderu Imperium Brytyjskiego.

To wyjątkowe odznaczenie przyznawane jest przez Królową Elżbietę II dwa razy do roku szczególnie zasłużonym w różnych dziedzinach działalności kulturalnej, społecznej oraz wojskowej. Profesor Jerzy Limon został odznaczony za szczególne zasługi dla brytyjsko-polskich relacji w zakresie kultury.

Jerzy Limon jest profesorem Uniwersytetu Gdańskiego, odznaczonym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest anglistą, literaturoznawcą, historykiem, tłumaczem i teatrologiem. Jest również fundatorem i byłym prezesem Fundacji Theatrum Gedanense. Została ona założona w 1991 r. w celu zebrania funduszy na odbudowę Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, instytucji kultury prowadzącej szeroko zakrojoną działalność artystyczną i edukacyjną. Ogromne zaangażowanie Profesora w ten projekt doprowadziło do uzyskania dla fundacji patronatu Jego Królewskiej Wysokości księcia Walii - mówił podczas uroczystości Ambasador Brytyjski Robin Barnett.

W kameralnej uroczystości, która odbyła się w Rezydencji Ambasadora w Warszawie, wzięli udział m.in. senator RP Andrzej Person, senator RP, Przewodniczący Senackiej Komisji ds. Kultury Grzegorz Czekaj, Zastępca Dyrektora Departamentu Polityki Europejskiej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych pani Beata Pęksa, obecny Prezes Fundacji Theatrum Gedanense Cezary Windorbski, Dyrektor British Council Andy Williams a także panowie Jerzy Radziwiłowicz i Feliks Falk wraz z małżonkami.

fot. Mirosław Stępniak

Relacje dziennikarzy z Polski i ze świata.
 
Link do strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Link do strony Samorzadu Wojewodztwa Pomorskiego Link do strony miasta Gdansk Link do strony Fundacji Theatrum Gedanense